Какво точно прави МВР в гетото?
Мненията у нас - може ли, какво може и редно ли е Министерство на вътрешните работи въобще да може нещо по отношение на провеждането на избори, прилягат повече на изконния зложелател на полицията - футболните агитки, сред " айде наш`те " или " гибел за... ".
Истината всекидневно е някъде по средата - никой не е всесилен, само че и никой при положително предпочитание не може да твърди, че е напълно безпомощен. Особено пред лицето на извънредно " страшните ", само че не изключително интелигентни и изобретателни тартори, застанали на невисок старт предизборно с имена, ЕГН, бележници с задължения или напряко персоналните карти на своите небогати и невежи съмахленци.
И Емил Дечев - който е цялостен живот углавен арбитър, го знае.
Защото това е главният електорат, който постоянно изстрелва резултатите на най-малко две партии от участващите в изборите - това приказват абсолютно всички наблюдения на резултатите в " рисковите " секции, без изключение. Въпросните две партии взимат в гетата обичайно сумарно над 95% от гласовете.
Това пък очевидно Георги Кандев, който цялостен живот е ченге, го знае.
Твърдение № 1: МВР ще опорочи изборите
Защо да ги опорочи? Защо се постанова някогашни - освен това - министри на Министерство на вътрешните работи, да излизат из Кюстендилско, да плачат по какъв начин досегашните им сътрудници и подчинени щели да им " откраднат изборите ".
Как? Какво ужасно има, в случай че сте изряден гражданин, че опакованите " нинджи " - най-често от бранш " Специални тактически дейности " (СТД), всеки ден извеждат от домовете им лихвари или различен вид неформални общностни водачи.
Сигналите били без явен адресант. А вие бихте ли дръзнали да подадете примерно в Кърджали или Черноочене сигнал против купувачи на гласове, в случай че за минути персоналните ви данни ще станат известни в една специфична централа. Ами, изчакайте си делото, г-жи и г-да - много евентуално е да ви станат известни и очевидците, и казаното от тях, и всичко друго...
Тук е мястото да напомним, че години наред прокуратурата подписваше с МВР и ДАНС основаването на едно междуведомствено звено, което да следи за честността на изборите. Така се случи, че тъкмо тези години бяха белязани с най-големите неналичия на триумфи в битката против купения, корпоративен, кланов, принудително-насилствен и всевъзможен различен подобен вот.
Затова и да вземем за пример Бойко Рашков и Иван Демерджиев, като вътрешни министри, искрено отхвърлиха да си обменят данни с радващото се на към 4% публично доверие държавно обвиняване.
Твърдение 2: МВР не може нищо единствено
Нека го кажем още един път: Емил Дечев не е охранявал мачове в цялата си кариера (да ме простят някои предходни министри), а е углавен арбитър в най-важния Софийски градски съд. Като подобен е напълно наясно с пълномощията на всеки един участник и всяка една частица в наказателния развой - от кварталния, до съдиите от Върховен касационен съд. И по тази причина сякаш към този момент е напът тежко да опровергае " мантрата ", че МВР е безсилно без тил от прокуратурата... примерно.
Малка скоба - по отношение на Бойко " Кошмара " Рашков
Преди предварителните избори на 19 април " здравите сили " се опасяваха шумно, обществено и напълно намерено най-вече от възможната алтернатива за завръщане на Бойко Рашков отпред на Министерство на вътрешните работи. След опита му като длъжностен и постоянен вътрешен министър, тъкмо с помощта на сходни " гостувания " в гетата при лихварите (плюс - би трябвало да прибавим и смяната на ИК за 100% машинно гласуване), се получиха кошмарни резултати в безспорни изражения. Най-много за ГЕРБ.
При всеки различен министър и при всяко друго управление на Министерство на вътрешните работи резултати или не е имало, или са били толкоз спорадични и " за по малкия екран ", че крайната картина остана непроменена.
Сега обаче сякаш сме в обстановка, при която същите тези хора... мечтаят Бойко Рашков да беше вътрешен министър.
Друг скрийншот от профила на Георги Кандев
Дали доверието се надига излиза наяве и от последните към този момент данни: до МВР 10 дни преди изборите бяха подадени 1468 сигнала за изборни нарушавания, а на последния парламентарен избор през октомври 2024 година те са били 265.
Толкоз - за плачУщите, че жителите са уплашени от репресии.
Относно прокуратурата (голяма скоба)
Да, прокуратурата - за неприятно или за положително, е единственият субект в тази страна, който може да повдига обвинявания. Видяхме нейните благоприятни условия примерно при ареста на Бойко Борисов, Владислав Горанов и Севделина Арнаудова, видяхме ги и при ареста на Благомир Коцев и прочие (давам ги за образец, защото общото сред двете производства е, че са стартирани от различен орган, не от самата прокуратура, а особеното беше реакцията на прокуратурата - б.а.).
Но надълбоко - оказа се - погрешно е, че МВР нищо не може да направи, даже да е уверено, че прокуратурата за едни е мащеха, а за други - милваща майка, с чадър.
Изземването като " материално доказателствено средство " (ВДС) на колосалните суми, с които разполагат тези лица, е ключово. Най-малкото поради остарелия колкото криминалистиката съвет при разследване на закононарушения " следвай парите ".
Иначе, колкото и симпатимно да ги " брои " и да се хвали Георги Кандев, тези пари няма да бъдат раздадени на децата в детските забавачки. Процесуално видяно, те са просто доказателство по формираните производства. Вероятно някой ден най-малък % от тези производства ще завършат с неоправдателни присъди, които като детайл от наказването ще включват и конфискация на част или цялото имущество(изборните закононарушения сами по себе си не са тежки и не допускат последната алтернатива - б.а.).
Тук ударът е различен: изборите, несъмнено, са събитие - не безпределно и безкрайно във времето, а с закрепена дата. АКО се окаже, че навръх тази дата, въпросното лице не разполага с квалифицираните си бележници, данните на " клиентите " си, личните им карти и най-много - пари, пари, пари, това може да изкара целия механизъм от строя.
Да не приказваме, в случай че самото лице се окаже в ареста. Откъдето другояче има право като всеки жител да гласоподава - няма проблем...
И.ф. основният секретар и някогашният министър прилагат в последно време и още една тактичност - да акцентират какъв брой сериозна е ролята на предупредителните протоколи, които МВР може да сформира по член 65 от закона. Този текст гласи:
" Чл. 65. (1) Полицейските органи предизвестяват устно или документално лицето, за което има задоволително данни и се допуска, че ще извърши закононарушение или нарушаване на публичния ред.
(2) За писменото предизвестие се сформира протокол, с който лицето се предизвестява за отговорността, която се планува при осъществяване на съответното закононарушение или нарушаване на публичния ред. "
Ами не, в действителност не е сериозна. Или, да кажем - възпиращият им резултат върху закоравели нарушители, които от години се занимават - с изключение на с избори, и с множество други престъпни действия, е меко казано, под подозрение.
Най-важен си остава методът: или парите, или лицето - на топло и несъмнено място на датата 19 април! А за какво не - и парите, и лицето.
Съвсем отделен въпрос е, че от ставащото с купувачите на гласове - изцяло пасивно и без да има никаква заслуга, максимален победител ще се окаже коалицията на Румен Радев.
Още по тематаПодкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и през днешния ден, с цел да научите новините от България и света, и да прочетете настоящи разбори и мнения от „ Клуб Z “. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме потребност от вашата поддръжка, с цел да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 страни на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на същинска, самостоятелна и качествена публицистика. Вие можете да допринесете за нашия блян към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият гарант на наличие да сте вие – читателите.
-->
Истината всекидневно е някъде по средата - никой не е всесилен, само че и никой при положително предпочитание не може да твърди, че е напълно безпомощен. Особено пред лицето на извънредно " страшните ", само че не изключително интелигентни и изобретателни тартори, застанали на невисок старт предизборно с имена, ЕГН, бележници с задължения или напряко персоналните карти на своите небогати и невежи съмахленци.
И Емил Дечев - който е цялостен живот углавен арбитър, го знае.
Защото това е главният електорат, който постоянно изстрелва резултатите на най-малко две партии от участващите в изборите - това приказват абсолютно всички наблюдения на резултатите в " рисковите " секции, без изключение. Въпросните две партии взимат в гетата обичайно сумарно над 95% от гласовете.
Това пък очевидно Георги Кандев, който цялостен живот е ченге, го знае.
Твърдение № 1: МВР ще опорочи изборите
Защо да ги опорочи? Защо се постанова някогашни - освен това - министри на Министерство на вътрешните работи, да излизат из Кюстендилско, да плачат по какъв начин досегашните им сътрудници и подчинени щели да им " откраднат изборите ".
Как? Какво ужасно има, в случай че сте изряден гражданин, че опакованите " нинджи " - най-често от бранш " Специални тактически дейности " (СТД), всеки ден извеждат от домовете им лихвари или различен вид неформални общностни водачи.
Сигналите били без явен адресант. А вие бихте ли дръзнали да подадете примерно в Кърджали или Черноочене сигнал против купувачи на гласове, в случай че за минути персоналните ви данни ще станат известни в една специфична централа. Ами, изчакайте си делото, г-жи и г-да - много евентуално е да ви станат известни и очевидците, и казаното от тях, и всичко друго...
Тук е мястото да напомним, че години наред прокуратурата подписваше с МВР и ДАНС основаването на едно междуведомствено звено, което да следи за честността на изборите. Така се случи, че тъкмо тези години бяха белязани с най-големите неналичия на триумфи в битката против купения, корпоративен, кланов, принудително-насилствен и всевъзможен различен подобен вот.
Затова и да вземем за пример Бойко Рашков и Иван Демерджиев, като вътрешни министри, искрено отхвърлиха да си обменят данни с радващото се на към 4% публично доверие държавно обвиняване.
Твърдение 2: МВР не може нищо единствено
Нека го кажем още един път: Емил Дечев не е охранявал мачове в цялата си кариера (да ме простят някои предходни министри), а е углавен арбитър в най-важния Софийски градски съд. Като подобен е напълно наясно с пълномощията на всеки един участник и всяка една частица в наказателния развой - от кварталния, до съдиите от Върховен касационен съд. И по тази причина сякаш към този момент е напът тежко да опровергае " мантрата ", че МВР е безсилно без тил от прокуратурата... примерно.
Малка скоба - по отношение на Бойко " Кошмара " Рашков
Преди предварителните избори на 19 април " здравите сили " се опасяваха шумно, обществено и напълно намерено най-вече от възможната алтернатива за завръщане на Бойко Рашков отпред на Министерство на вътрешните работи. След опита му като длъжностен и постоянен вътрешен министър, тъкмо с помощта на сходни " гостувания " в гетата при лихварите (плюс - би трябвало да прибавим и смяната на ИК за 100% машинно гласуване), се получиха кошмарни резултати в безспорни изражения. Най-много за ГЕРБ.
При всеки различен министър и при всяко друго управление на Министерство на вътрешните работи резултати или не е имало, или са били толкоз спорадични и " за по малкия екран ", че крайната картина остана непроменена.
Сега обаче сякаш сме в обстановка, при която същите тези хора... мечтаят Бойко Рашков да беше вътрешен министър.
Друг скрийншот от профила на Георги Кандев Дали доверието се надига излиза наяве и от последните към този момент данни: до МВР 10 дни преди изборите бяха подадени 1468 сигнала за изборни нарушавания, а на последния парламентарен избор през октомври 2024 година те са били 265.
Толкоз - за плачУщите, че жителите са уплашени от репресии.
Относно прокуратурата (голяма скоба)
Да, прокуратурата - за неприятно или за положително, е единственият субект в тази страна, който може да повдига обвинявания. Видяхме нейните благоприятни условия примерно при ареста на Бойко Борисов, Владислав Горанов и Севделина Арнаудова, видяхме ги и при ареста на Благомир Коцев и прочие (давам ги за образец, защото общото сред двете производства е, че са стартирани от различен орган, не от самата прокуратура, а особеното беше реакцията на прокуратурата - б.а.).
Но надълбоко - оказа се - погрешно е, че МВР нищо не може да направи, даже да е уверено, че прокуратурата за едни е мащеха, а за други - милваща майка, с чадър.
Изземването като " материално доказателствено средство " (ВДС) на колосалните суми, с които разполагат тези лица, е ключово. Най-малкото поради остарелия колкото криминалистиката съвет при разследване на закононарушения " следвай парите ".
Иначе, колкото и симпатимно да ги " брои " и да се хвали Георги Кандев, тези пари няма да бъдат раздадени на децата в детските забавачки. Процесуално видяно, те са просто доказателство по формираните производства. Вероятно някой ден най-малък % от тези производства ще завършат с неоправдателни присъди, които като детайл от наказването ще включват и конфискация на част или цялото имущество(изборните закононарушения сами по себе си не са тежки и не допускат последната алтернатива - б.а.).
Тук ударът е различен: изборите, несъмнено, са събитие - не безпределно и безкрайно във времето, а с закрепена дата. АКО се окаже, че навръх тази дата, въпросното лице не разполага с квалифицираните си бележници, данните на " клиентите " си, личните им карти и най-много - пари, пари, пари, това може да изкара целия механизъм от строя.
Да не приказваме, в случай че самото лице се окаже в ареста. Откъдето другояче има право като всеки жител да гласоподава - няма проблем...
И.ф. основният секретар и някогашният министър прилагат в последно време и още една тактичност - да акцентират какъв брой сериозна е ролята на предупредителните протоколи, които МВР може да сформира по член 65 от закона. Този текст гласи:
" Чл. 65. (1) Полицейските органи предизвестяват устно или документално лицето, за което има задоволително данни и се допуска, че ще извърши закононарушение или нарушаване на публичния ред.
(2) За писменото предизвестие се сформира протокол, с който лицето се предизвестява за отговорността, която се планува при осъществяване на съответното закононарушение или нарушаване на публичния ред. "
Ами не, в действителност не е сериозна. Или, да кажем - възпиращият им резултат върху закоравели нарушители, които от години се занимават - с изключение на с избори, и с множество други престъпни действия, е меко казано, под подозрение.
Най-важен си остава методът: или парите, или лицето - на топло и несъмнено място на датата 19 април! А за какво не - и парите, и лицето.
Съвсем отделен въпрос е, че от ставащото с купувачите на гласове - изцяло пасивно и без да има никаква заслуга, максимален победител ще се окаже коалицията на Румен Радев.
Още по тематаПодкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и през днешния ден, с цел да научите новините от България и света, и да прочетете настоящи разбори и мнения от „ Клуб Z “. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме потребност от вашата поддръжка, с цел да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 страни на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на същинска, самостоятелна и качествена публицистика. Вие можете да допринесете за нашия блян към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият гарант на наличие да сте вие – читателите.
-->
Източник: clubz.bg
КОМЕНТАРИ




